Obec Francova Lhota
tel.: 571 458 237
obec@francovalhota.cz
Dnes je , 19. 8. 2019   
  Sportovní vyžití  Možnosti sportovního vyžití v obci


Již samotná poloha obce v podhůří Javorníků přílo vybízí k aktivnímu trávení volného času a dovolených. Mimo toulání po kopcích pěšky, na kole, běžkách či koni, nabízí naše obec pro sportovní nadšence několik dalších možností vyžití.

Polyfunkční sportovní areál


V bezprostřední blízkosti místní základní školy byl v roce 2010 vybudován nový polyfunkční sportovní areál, který pro má k dispozici:

  • hřiště s tartanovým povrchem - pro košíkovou, tenic, volejbal, nohejbal, malou kopanou
  • hřiště s umělou trávou - pro kopanou, tenis, volejbal
  • pískové hřiště pro plážový volejbal
  • tříproudová 50 m dlouhá běžecká dráha
  • dvě doskočiště
  • vrhačský kout

Jako zázemí sportoviště jsou zde 2 samostatné klubovny, sklad nářadí s potřebným vybavením, šatny a sociální zařízení. Jednotlivá hřiště či celý areál je možné navštívit a pronajmout po dohodě se správcem.

Správce areálu: Radek Matušinec, telefon: 731 080 577
Návštěvní řád polyfunkčního sportovního areálu


Travnaté fotbalové a asfaltové hřiště


V centru obce je travnaté fotbalové hřiště sloužící místnímu sportovnímu klubu. Toto hřiště sousedí s dalším sportovištěm - hřištěm s asfaltovým povrchem. Toto volně přístupné hřiště s mantinely je vhodné pro streetball, in-line hokej apod. V zimě se toto hřiště mění ve veřejně příspné kluziště.
Fotbalové mužstvo - květen 2013. Zleva: Bambuch Josef - předseda, Hrbáček Jiří - trenér, Boško Radoslav, Filák Lukáš, Rösner Michal, Bambuch Roman, Surovec Zdeněk, Mikulín Ondřej, Kindl Marek, Bambuch Martin, Trchalík Martin - vedoucí mužstva, Matůš Karel - tajemník TJ. Dolní řada: Chmela Radek, Zimek Robert, Chmela Martin, Kindl Zdeněk, Hrbáček Jiří ml., Sucháček Tomáš, Kuriš Tomáš a Matušinec Roman.

Tělocvična základní školy


V roce 2009 byla dokončena výstavba nové tělocvičny v areálu naší základní školy. Tělocvična poskytuje zázemí pro veškeré halové sporty, včetně vybavení např. na florbal. K dispozici jsou samozřejmě šatny se sociálním zázemím.

Kontaktní osoba pro pronájem tělocvičny: Karel Sucháček, 737 447 588
GeoMorava

...